
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 28.63636 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 50 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 3.3 V |
| Supply Current | 8.1 mA |
| Output Format | CMOS |
| Base Resonator | Crystal |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.67066
Ext.Price$0.67066
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.67066 | $0.67066 |
| 10 | $0.65616 | $6.56160 |
| 25 | $0.65208 | $16.30200 |
| 50 | $0.64802 | $32.40100 |
| 100 | $0.64398 | $64.39800 |
